500 prodaných traktorů

2. prosince 2010 jsme společně s vámi, našimi zákazníky, obchodními partnery a přáteli, oslavili 500 nových prodaných traktorů. Průběh společenského večera přibližuje článek v Agrárním obzoru (viz níže). Děkujeme vám za přízeň a těšíme se na další setkání s vámi.

Kolektiv spolupracovníků MITRENGA a.s.

Ukázka traktoru MAJOR v Zetoru 15.2.2013

V pátek 15.2.2013 jsme společně s našimi zákazníky navštívili výrobní závod Zetor, kde jsme vyzkoušeli traktor Major s čelním nakladačem, a také si prohlédli výrobní linku.

 

Prohlédněte si několik fotografií zde.

Orba Střítež 29.5.2014

Podívejte se na fotogalerie z orby a měření prof. Františka Bauera ve Stříteži ZDE

 

Techagro 2014

Podávejte se co nového u Zetoru - fotografie z Techagra 2014 ke shlédnutí ZDEDožínky Písek 2014

Děkujeme za pozvání na krásnou akci.

Fotogalerie zde.

Agrofestival ve Stříteži 16.3.2012

 V pátek 16. března 2012 jsme vás pozvali do KD ve Stříteži, kde se konal jarní Agrofestival. Seznámili jsme vás s novinkami přicházející s jarní sezonou, poradili s čím na jaře na pole, naši hosté z Kverneland Group Czech, s.r.o. Antonín Krátký a Vladimír Průcha doporučili stroje na zpracování půdy a pícninářskou techniku, a také jsme vás pozvali na blížící se výstavu Techagro v Brně.

Děkujeme za účast a těšíme se na další setkání.

Podívejte se na fotografie z Agrofestivalu zde.

Zetor Family Tractor Show 2012 - Vyškov 31.5.2012

Ve čtvrtek 31. května 2012 jsme společně s našimi zákazníky navštívili první z letošní Zetor Family Tractor Show na letišti ve Vyškově. Zájemci si mohli mimo ostatní traktory poprvé vyzkoušet i letošní novinku - Forterru HSX, porovnat svoji zdatnost s ostatními návštěvníky v jízdách zrručnosti nebo si vyzkoušet přetahování s traktorem.

Fotogalerie zde.Cena města Přerova v parkurovém skákání

V sobotu 17.9.2011 jsme se jako partneři akce zúčastnili 15. ročníku Ceny města Přerova v parkurovém skákání, která se konala v areálu Střední školy zemědělské v Přerově. Návštěvníkům akce jsme předvedli traktor ZETOR Forterra 135.

Fotogalerie z akce zde.

Odpružená náprava ZDARMA!

Na Techagru byla představená nová, modernizovaná Forterra HSX, která přináší plno novinek. Alespoň ty nejdůležitější si představíme. Pro zvýšení komfortu jízdy a snížení spotřeby paliva, je nově Forterra HSX vybavená Eco převodovkou, díky které dosahuje rychlosti 44Km/h při 1800 ot/min. Tato modernizace zajistí nižší spotřebu oproti staršímu provedení o 10 - 18 % při vyšších rychlostech jízdy a zároveň sníží hluk v kabině. Další změny se udály v brzdové soustavě, kde nově bude Forterra vybavena hydraulickými brzdami s posilovačem na všechny čtyři kola. Aby Forterra byla ještě robustnější a pevnější jsou zesílené polonápravy, které přidají +10 cm na rozchodu. Forterry jsou vybavený novými bezpečnostními prvky a přístrojovou deskou. To nejlepší nakonec. Po vzoru Forterry HD bude nově k dostání přední odpružená náprava i u modelu HSX. Momentálně probíhá akce přední náprava k traktoru Forterra HSX zdarma!Techagro 2012

Vážení zákazníci,

děkujeme za návštěvu na stánku ZETOR.

Fotogalerie zde.

Těšínský krmáš

Podívejte se na fotogalerii zde.

Pekoč Cup 17.9.2011

V sobotu 17.9.2011 se v Kempalandu u obce Bukovec sešli milovníci a obdivovatelé traktorů domácí výroby - konal se zde již 5. ročník Pekoč Cupu, kterého jsme se jako partneři akce také zúčastnili. V letošním roce došlo ke spojení dvou akcí - Pekoč Cupu a Traktor Trialu, který se konal naposledy v roce 2009 k Petrovicích u Karviné. Kromě připravených disciplín pro traktory domácí výroby proběhlo i měření sil diváků s traktorem Zetor Forterra. Přes veškeré úsilí 50 gorolů a důrazného povzbuzování moderátorem Rudou z Ostravy traktor Zetor vyhrál! Do druhého kola však horalé posílili tým o dalších 25 lidí a tam již traktor byl slabší...
Kromě vystavených traktorů Zetor byly k vidění i lehké traktory Kubota, a také svahový žací stroj CanyCom. Sjezdový areál se ukázal jako velmi vhodný pro ukázku dovedností svahové sekačky CanyCom, která má extrémní rejd i svahovou dostupnost.
Zajímavé akce se účastnilo přes 1 200 (platících!) diváků. Díky organizátorům za pozvání.

Prohlédněte si fotogalerii na adrese: http://mitrenga.rajce.net/Pekoc_Cup_17.9.2011 

Forterra 2013

Tradiční výrobce traktorů Zetor zaznamenal v minulém roce rekordní provozní zisk, do nového období vstupuje razantně –  s nevídaným množstvím inovací a novinek. Zetor má nejmenší výkonové rozpětí mezi prodávanými traktory, přesto se umísťuje ve „velké čtyřce“ – mezi značkami, které na tuzemském trhu umí prodat nad 250 ks traktorů.  V kategorii 45 – 100 kW však zaznamenal nárůst a obsazuje tak již čtvrtinu českého trhu.

Nový modelový rok přináší  náběh sériové výroby novinky Zetor Major,  rozsáhlá je i modernizace typů Forterra i Forterra HSX, postupně je inovovaná i řada Proxima.

Nejprodávanějším typem Zetoru je již dlouhá léta řada Forterra. Poprvé se tento název ( For terra – lat. země  ) objevil v r. 1998 u dodnes oblíbené řady Z 106, která byla později doplněna i šestiválcovým motorem. Zanedlouho poté se konstruktérům podařilo  zvýšit výkon vlastního čtyřválce na úroveň šestiválce – který byl nahrazen tímto tuzemským motorem. Významnou inovací byl nedávný přechod na motory s čtyřmi ventily na válec – významně se změnila křivka kroutícího momentu a klesla i spotřeba paliva. Traktor Z Forterra 135 byl renomovanou DLG vyhodnocen jako jeden z nejúspornějších ve své kategorii. Přes úspornost však byla zachována klasická koncepce motoru – tedy mechanicky řízené vstřikování, což z hlediska nákladů na opravy je velmi významný argument. Celé ( řadové ) vstřikovací čerpadlo tak stojí méně, než oprava stejného komponentu CR motorů – při „kvalitě“ našich paliv je to také důležitý přínos pro uživatele.

Forterra  zazářila i na nedávném předvádění v Žabčicích ( viz video na adrese:  http://www.zetor.cz/zetor-plowing ), kdy bezproblémově pracovala s pětiradličným návěsným pluhem Kverneland a dosáhla průměrné spotřeby 18 l/ ha .

Forterra 2013 přichází i v modifikaci HSX, poznávacím rozdílem je mechanická  ( nebo powershuttle - HSX ) reverzace a čtyřstupňová ( nebo pětistupňová - HSX ) převodovka. Nová Forterra si zachovává mechanickou koncepci reverzace, ale má prodloužený rozvor a další nové prvky, je tak nejsilnějším traktorem bez elektroniky.

Nejvýznamnější inovace jsou shrnuty do prémiové řady Forterra HSX: výkon motoru s šestnácti ventily až 140 k, poprvé centrálně uložená přední náprava s automatickou uzávěrou, pětistupňová převodovka s třístupňovým automaticky řazeným násobičem, reverzace řazená pod zatížením ( elektrohydraulicky řízená mokrá spojka „hlídaná“ elektronikou ), hydraulika Bosch s tlumičem kmitů a zdvihací silou až 8 500 kg. Hydraulika má ve standardu 3 nezávislé vnější okruhy a funkci HitchTronic – automatické řazení různých druhů regulací podle aktuální potřeby přenosu hmotnosti pluhu na zadní nápravu traktoru – poprvé od r. 1964 se řidič nemusí rozhodovat mezi polohovou, silovou či smíšenou regulací. Velmi významné je prodloužení rozvoru: mezikusem mezi motorem převodovkou a posunutím přední nápravy vpřed, oproti známým Forterrám z minulých let má traktor HSX  o 200 mm delší rozvor. Traktor tak připomíná vzhled závodní Tatry s nápravou zcela vpředu, ale významně prodloužený rozvor ( blížící se 2 600 mm ) znamená hlavně lepší stabilitu i menší poloměr otáčení. Forterra HSX tak přináší velmi zajímavé řešení - rozvor obvyklý šestiválcům do čtyřválcového ( úspornějšího ) traktoru.  Dalšími novými prvky HSX je např. střešní průhled, čtvery otáčky vývodového hřídele, odpružení kabiny, dynamické blatníky pro větší rejd, možnost montáže 600 mm pneumatik atd. .

Všechny nové Forterry jsou vybaveny filtrem pevných částic – splňují tak nejnovější emisní normu Stage IIIB. Záruka výrobce se nezměnila – zůstává 24 měsíců – bez obvyklých dodatkových pojištění.

Traktory Zetor 2013 vám nabízíme v naší novém traktorovém showroomu ve Stříteži (u Českého Těšína) – přijměte pozvání k návštěvě.

Pro bližší informace volejte tel.: 724 033 724, e-mail: dobryden@mitrenga.cz

 

Nový MAJOR

Výrobce obnovuje legendární jméno MAJOR, původní traktory tohoto  označení byly vyráběny od roku 1960.   Tehdy poprvé brněnská továrna  zavedla systém výroby spočívajících v používání stejných součástek, vznikla první unifikovaná řada traktorů - společná komponentová základna pro různé výkony. Zvláště legendárními se staly typy Major 3011 nebo 4011 vyráběné v období 1960 – 1967.  

V r. 2013 Zetor navazuje na tuto slavnou historii  projektem New Major –  zcela nový typ traktoru  najíždí do sériové výroby. Jedná se opět o jednoduchý lehký traktor ( provedení 4 x 4 ) pro rodinné farmy nebo komunální práce. Srdcem nového traktoru je ( opět unifikovaný ) čtyřválcový přeplňovaný motor Zetor  s výkonem 77 k ( 57 kW ) konstrukčně známý z nejmenší Proximy.  Na motor navazuje suchá dvoulamelová spojka a čtyřstupňová synchronizovaná převodovka s redukcí. Reverzace je řazena mechanicky přes spojku. Jednoduchá je i hydraulika ( s vnitřním pístem ), 1 – 2 vnější hydraulické okruhy. Maximální výšku traktoru se podařilo udržet pod 260 cm.  Major není určen pro těžké práce ( přední vývodový hřídel, lesnická nástavba, agrohák  atd.),  spíše než do sofistikované Compact třídy míří do kategorie Lowcost – s cílem minimalizace pořizovacích i provozních nákladů. Přesto je možné Majora vybavit např. klimatizací nebo čelním nakladačem.

Jízdní zkoušky a první zkušenosti ukazují, že Major je veskrze sympatický traktor. Motor jde ochotně do otáček, řazení převodových stupňů je velmi komfortní, ovládání  jednoduché a lehké. Příjemný je prosklený střešní průhled, je nejen užitečný, ale opticky zvětšuje kabinu. Kabina je dostatečně velká, byť je schválená jako jednomístná, pro krátké přejezdy je možná legální přeprava druhé osoby.  Základní cena mírně nad 500 tis. Kč za plnohodnotný traktor je velmi zajímavá, o čemž svědčí velký zájem veřejnosti.

Komplexnější inovace řady Proxima přijde na řadu během letošního roku. Nejvíce se prodává základní provedení Proxima Agro – jednoduchý traktor s šestistupňovou převodovkou a mechanickou reverzací s výkony 48 – 71 kW (65 – 95 k). Technickou inovací již prošla Proxima POWER, nejmodernější Zetor střední výkonové kategorie – nyní s již s upravenou a dobře pracující reverzací a třístupňovým automatickým powershiftem a výkonem až 86 kW (117 k).

Traktory Zetor 2013 včetně řady MAJOR vám nabízíme v naší novém traktorovém showroomu ve Stříteži (u Českého Těšína) – přijměte pozvání k návštěvě.

Pro bližší informace volejte tel.: 724 033 724, e-mail: dobryden@mitrenga.cz

 Pozvánka na ZETOR DEN 31.5.2011

 

Více informací zde.Navštivte ZETOR GALLERY...

...poznejte vše pro příznivce značky Zetor.

 

Fotogalerie zdeZetor den Hranice 31.5.2011

 Poslední květnový den byl nejen ve znamení krásného slunečného počasí, ale také ve znamení Zetor dne v areálu hranického letiště. Program byl opravdu nabitý. Návštěvníky i pořadatele přivítal p. Miloš Šubr - vedoucí prodeje pro ČR a SR, stručně přiblížil historii značky Zetor a připomněl, že Zetor v letošním roce slaví výročí 65 let. Následovalo postupné představení jednotlivých traktorů, které byly na akci k vidění, včetně všech agregací. Po tomto úvodu již nic nebránilo tomu, aby p. Ing. Alois Mitrenga (MITRENGA a.s.) představil návštěvníkům p. prof. Františka Bauera, CSc. a společně se chopili zodpovězení avizovaného dotazu: „Oráte úsporně?“ Prof. Bauer během své přednášky představil výsledky praktického měření parametrů orby, které společně s pracovníky Vývojového ústavu traktorů v Brně v předcházejících dnech provedli. Dále se všichni zúčastnění mohli zapojit do jízd zručnosti, ve kterých si vyzkoušeli zacouvat traktorem s vlečkou do garáže. První cenou byl Zetorem avizovaný vyhlídkový let. Vyvrcholením odpoledního programu bylo porovnání sil 100 lidí a 100 koní. Byla to opravdu přetahovaná, chvíli vedl traktor, chvíli lidé, ale hlavní bylo, že se všichni dobře bavili. Průběh celého Zetor dne je zachycen ve fotogalerii. Děkujeme všem návštěvníkům Zetor dne a těšíme se na další setkání.

FOTOGALERIE

Kompletní fotogalerie k prohlédnutí zde.Cena SŠZe Přerov v parkurovém skákání

V sobotu 22.9.2012 jsme se jako partneři akce zúčastnili Ceny Střední školy zemědělské v Přerově v parkurovém skákání, která se konala v areálu školy.

Fotogalerie z akce zde.

Den Zetoru 26.10.2011

Ve středu 26.10.2011 proběhl v areálu výrobního závodu Zetor další Den Zetoru. Program byl opravdu nabitý - představení kompletního sortimentu, ukázky agregací Zetor Systém na všech řadách traktorů, přednáška prof. F. Bauera, již tradiční soutěže zručnosti, a také exkurze ve výrobním závodě.

Na Den Zetoru jsme pro vás připravili autobusový zájezd, děkujeme za účast a těšíme se na další setkání.

Prohlédněte si fotogalerii zde.

Zetor Den 8.11.2012

Ve čtvrtek 8.11.2012 proběhl v areálu výrobního závodu Zetor každoroční Den Zetoru. Kromě představení celé produktové řady vč. různých agregací byl představen nový model - Zetor Major. Novinka navazuje na stejnojmenný model, který byl v historii značky jedním z nejúspěšnějších traktorů. Zájemci se opět mohli zúčastnit jízd zručnosti, 3 nejlepší byli odměněni dárky od spol. Zetor Tractors a.s.

Děkujeme za účast.

Fotogalerie zde.

Otevření nové prodejní plochy ve Stříteži

Ve dnech 12. a 13. ledna 2012 jsme za účasti našich zákazníků a zástupců výrobců a dovozců zemědělské techniky, slavnostně otevřeli novou prodejní plochu v areálu firmy ve Stříteži. Nový objekt bude sloužit zejména nové technice, ale přesune se sem i část prodeje náhradních dílů a příslušenství. U příležitosti slavnostního otevření byla uspořádána výstava zemědělské techniky, na které byl představen kompletní nabízený sortiment.

Děkujeme vám za přízeň a těšíme se na setkání v nových prostorách.

Přečtěne si článek z Agrárního obzoru ze slavnostního otevření zde.

Článek ze Zemědělce ke slavnostnímu otevření k přečtení zde.

Podívejte se na fotografie zde.Návštěva výrobního závodu Zetor 1.3.2013

V pátek 1.3.2013 jsme společně s dalšími zákazníky opět navštívili Zetor k ukázce nového traktoru Major.

Fotogalerie zde.Forest Man 2013

V sobotu 18. května 2013 jsme se zúčastnili 3. ročníku setkání amatérských dřevorubců - Forest Man.

 

Podívejte se na fotografie zde.Zemědělství v Poodří 2013

Ve dnech 20.-21.6.2013 jsme se zúčastnili akce "Zemědělství v Poodří" pořádáné zemědělským podnikem Agrosumak, a.s. společně s MAS Regionu Poodří, o.s. a městysem Suchdol nad Odrou.

Děkujeme za pozvání na vydařenou akci.

Fotogalerie zde.Mitrenga a.s. eshop

Vmini_zetor_logo.jpgítejte na specializovaném webu f. MITRENGA a.s.

 

Jsme regionálními reprezentanty výrobního podniku Zetor v regionech Moravy - poskytujeme kompletní služby pro zájemce i uživatele techniky Zetor - zajišťujeme prodej traktorů, financování, servis, prodej náhradních dílů, školení a další služby.

 

Důležitá novinka!

Zetor Tractors a.s. se podařilo homologovat řadu Proxima do kategorie "T2". Co to pro nás znamená? V kategorii T2 jsou nižší nároky na emisní normy, tudiž bude pro vás Proxima dostupná, tak jak ji známe, bez komplikovaného vstřikování AdBlue. Aby toho nebylo málo, tak nám Zetor Proximu trochu vylepšíl. Nově budou Proximy vybaveny účinějším brzdným systémem. Brzdy budou hydraulické s posilovačem, skříň diferenciálu zesílena a k tomu propracovanější bezpečnostní prvky, jako panoramatická zrcátka a bezpečnostní snímač přítomnosti řidiče. V případě potřeby více informací nás navštivte ve Střiteži, nebo volejte 602 223 228. Rádi Vás přivítáme.

 

 

AKTUÁLNÍ NABíDKA SKLADOVÝCH TRAKTORŮ:

Zetor Major 80 CL -> model 2017 -> výhodná cena!

Zetor Major 80 HS -> model 2017 -> výhodná cena!

Zetor Proxima 100 CL Stage IIIB ( bez močoviby)!

Zetor Forterra 140 HSX modelová řada 2017 -> výhodná cena!

 

Aktuální modelové řady traktorů ZETOR v naší nabídce:

Proxima Proxima Plus Proxima Power
Forterra Forterra HSX Forterra HD
Major Crystal

 

Zetor nás pověřil garancí prodeje ZETOR v oblastech: Frýdek - Místek, Karviná, Nový Jičín, Ostrava, Přerov a Olomouc. S výrobním podnikem Zetor spolupracujeme dlouhodobě, do dnešních dnů jsme předali našim zákazníkům již 500 ks nových traktorů Zetor.
Provozujeme sklad s 12 tis. položkami náhradních dílů a příslušenství, poskytujeme plný záruční servis a pozáruční opravy, repasujeme motory i celé traktory. Pro své zákazníky a zájemce o techniku Zetor pořádáme odborné semináře a výstavy pod názvem AGROfestival.

Informace, nabídky a servisní zásahy poskytujeme z míst: Střítež u Českého Těšína, Šenov u Nového Jičína, Olomouc.

Váš moravský Zetor tým.

www.mitrenga.cz

Den orby se ZETOREM 11.10.2012

Ve čtvrtek 11. října 2012 vyjely na pole Školního zemědělského podniku Mendelovy univerzity v Přísnoticích traktory Zetor HSX připraveny k orbě. Pod odborným dohledem prof. Františka Bauera z Mendelovy univerzity si mohli zájemci vyzkoušet:

  • ZETOR HSX s pluhem Kverneland
  • ZETOR HSX s radličkovým pluhem
  • ZETOR HSX s podmítačem

Na Den orby jsme pro vás připravili autobusový zájezd, děkujeme za účast.

Fotogalerie zde.

A také ZDE.

Zetor Forterra HSX na ZŽ 2012

Zetor Forterra HSX obdržel ZLATÝ KLAS - nejvyšší ocenění na výstavě Země Živitelka 2012 v Českých Budějovicích.

Fotogalerie zde.Vozatajské závody v Dolní Lomné

V pátek 6. července 2012 jsme se zúčastnili vozatajských závodu v Dolní Lomné.

Fotogalerie zde.

Techagro 2010

Rádi jsme vás přivítali v expozici Zetor.

FOTOGALERIE - Techagro 2010

Zahájení provozu v nové prodejně

Vážení zákazníci,
v pondělí 30.4.2012 jsme zahájili provoz na nové prodejní ploše ve Stříteži. Současnou prodejnu náhradních dílů jsme zvětšili o samoobslužnou prodejnu doplňkového sortimetu, který jsme výrazně rozšířili. Kromě pracovních oděvů a obuvi zde najdete také hračky, drogerii, sézónní zboží, chovatelské potřeby a drobné příslušenství pro vaši zahradu.

Přijďte nás navštívit, těšíme se na setkání.

Článek o nové prodejně si můžete přečíst zde.

Fotogalerie zde.

Kolektiv spolupracovníků MITRENGA a.s.

Starý za nový ....

Starý za nový - Předání traktoru ZETOR PROXIMA 8441 Zemědělskému družstvu PODHRADÍ.

podhradi6.jpg podhradi1.jpg

podhradi2.jpg podhradi3.jpg

podhradi4.jpg podhradi5.jpg

Nové motory pro Vás

motor1_1.jpg

Zetor den v Přerově 2009

Výstava a představení traktorů Zetor se konala 17. 6. 2009 v areálu u SŠ zemědělské v Přerově. Děkujeme všem účastníkům výstavy a těšíme se na další setkání.

\"prerov_16.jpg\" \"prerov_12.jpg\"

\"prerov_14.jpg\" \"prerov_13.jpg\"

\"prerov_15.jpg\" \"prerov_18.jpg\"

Zpět na přehled agrofestivalů .....

Traktortrial 2008

Velmi úspěšné závody amatérských traktorů, přinášíme obrázky z loňské akce, 2. ročníku soutěže, která proběhla 30.8.2008 v Petrovicích u Karviné.

Traktor po 6.500 Mth

Jak vypadá traktor s najetými 6.500 Mth?

Při dobré udržbě je v naprosto perfektním stavu.

zet6500a_1.jpg zet6500a1_1.jpg

zet6500b_1.jpg zet6500b1_1.jpg

Pan V. Šimíček, jeho nový traktor a zástupce ČSOB leasingu

vsim01.jpg vsim02.jpg

vsim03.jpg vsim04.jpg

Unikátní kniha o traktorech ZETOR - již v češtině

Dokumentární kniha o historii Zetoru. Autor p. Arthur Nutbey v ní shromáždil artefakty týkající se zetoráckých stop po celém světě. Výsledkem jeho celoživotního fandovství je kniha s unikátními obrázky a fakty o historii Zetoru.

Nenechte si ujít tuto hodnotnou reprezentační publikaci. Objednávejte na tel.: 545 234 773 nebo sekretariat@mitrenga.cz. Cena 396 Kč vč. DPH.

Prohlédněte si fotografie této dlouho očekávené publikace - zde.

Starý dosloužil, nový nastupuje ....

stn1.jpg stn2.jpg

stn3.jpgPan Švarc jede z opravy .....

svarc1.jpg svarc2.jpg

Zetor 7211
  • rok výroby: 1986
  • pro více informací volejte tel.: 737 238 024 (do 15h), od 15h tel.: 602 215 512
Starší i novější model - oba slouží dobře ....

stray_novy1.jpg stray_novy2.jpg

Navštivte ZETOR GALLERY...

...poznejte vše pro příznivce značky Zetor

 

Fotogalerie zde.Traktory našich zákazníků

Podívejte se na fotografie z předávání zde

124 za 100, aneb výměna generací .....

124_100a.jpg 124_100b.jpg

124_100c.jpg

Nový tahač nahradí už vysloužilý...

tahac1.jpg tahac2.jpg

Perfektně restaurovaný Z 4011 věrně slouží

Traktor Z 4011 v běžném provozu? Zdá se to neuvěřitelné, ale je to tak ....

z4011a_1.jpg z4011b_1.jpg

z4011c_1.jpg z4011d_1.jpg

z4011e_1.jpg z4011f_1.jpg

OWYxNz